Дистанційне навчання ІІ курс (6 тиждень) Туризм

Тема: Туризм як складова національної економіки, його види. 
Туризм в Україні.  Міжнародний туризм
План (питання, що потрібно розглянути):
1.Туризм як складова національної економіки,його види.
2. Чинники розвитку туризму в регіоні, країні. 
3. Туристична інфраструктура.
4. Туризм в Україні.
5. Особливості природних рекреаційних ресурсів.
6. Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.
7. Туристичні райони в Україні.
8. Міжнародний туризм.
9. Основні туристичні регіони світу.
10. Країни світу з найбільшою кількістю об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО





Точне визначення туризму повинне базуватися на наступних економічних характеристиках:
· туризм -це пересування людей по різних туристичних маршрутах;
· туризм завжди містить у собі два елементи: подорож у пункт призначення і зупинка там;
· подорож означає виїзд із країни (чи регіону), де турист постійно проживає;
· туризм – це тимчасове пересування туриста по туристичному маршруті, тобто турист повертається через якийсь час до місця свого постійного проживання;
· туризм – це, як правило, подорож, що не включає в себе діяльність по здобуванню прибутку.
Сучасне визначення туризму, прийняте ООН, полягає в тому, що туризм – це активний відпочинок, що впливає на зміцнення здоров'я, фізичний розвиток людини, пов’язаний з пересуванням за межі постійного місця проживання.
Туризм - різновид рекреації, один із видів активного відпочинку. Він відображає характерну тенденцію сучасності, коли перевага віддається розвиткові динамічного відпочинку, у процесі якого відновлення працездатності поєднується з пізнавальною діяльністю.
З економічного погляду туризм - це особливий вид споживання матеріальних та духовних благ, послуг і товарів, що виокремлюється в самостійну галузь народного господарства.
У деяких країнах туризм став вагомою статтею доходів держави і належить до найперспективніших галузей національної економіки. В Україні туризм визнано однією з галузей пріоритетного розвитку.

У статті 1 Закону України „Про туризм” № 324/95-ВР від 15.05.1995 зазначено, що туризм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.





Розрізняють два великі класи подорожей:
·        внутрішні — здійснюють громадяни відповідної країни в її межах; 
·        міжнародні — поїздки за кордон.
За метою поїздки  розрізняють п’ять основних напрямків туризму: рекреаційний, оздоровчий, пізнавальний, науковий, релігійний.
Туристичний бізнес можна справедливо вважати бізнесом ХХІ ст., тому що він є одним з найбільш динамічних і прибуткових серед усіх галузей світового господарства. Про це свідчать доходи від туризму, що складають 8 % світового експорту і 30 % міжнародної торгівлі послугами та щорічне зростання світових туристичних потоків на 4–5 %. Так, за даними Всесвітньої організації туризму (ВОТ) в 1950 р. кількість туристів у всьому світі складала 25 млн осіб, а обіг туріндустрії — 2,1 млрд дол., а в 2020 р. —  прогнозується до 2000 млрд дол. У світовій експортній категорії туризм займає четверте місце після палива, хімічної продукції та продуктів харчування, а в большості розвинутих країн – перше місце.

В окремих країнах туризм дає чималі прибутки у загальній економічній діяльності, випереджаючи іноді промисловість та сільське господарство. Навіть у США землі, зайняті під рекреаційний комплекс (хоч і в 10 разів менші за площею, ніж сільськогосподарські), дають утричі більший щорічний прибуток. У деяких країнах внесок від туризму у валовий національний дохід складає 15–35 %.

Туристична інфраструктура — сукупність установ і закладів туристичної діяльності (заклади тимчасового перебування, підприємства харчування, транспорту, заклади культури, спорту тощо), у яких забезпечено прийом, обслуговування й перевезення туристів. Вона має соціальну та виробничу складові. Розвиток соціальної інфраструктури має відповідати високим стандартам обслуговування туристів. Найважливішими її елементами є заклади громадського харчування та тимчасового перебування.
Система громадського харчування — сукупність ресторанів, барів, кафе, їдалень, пунктів швидкого приготування їжі та самообслуговування. Харчування туристів може бути окремим видом туризму, як-от гастрономічний. Це своєрідний спосіб пізнання культури, традицій народу країни перебування.
Важливе місце в наданні послуг посідають заклади тимчасового перебування — належним чином облаштовані місця для проживання (переважно ночівлі) приїжджих. Їхня комфортність є основою якості обслуговування туристів. Найпоширенішими серед них є готелі, мотелі, туристичні бази. Нині більшість туристів переважно купують туристичні тури за принципом «усе включено» (послуги з переїзду, проживання, харчування, доступу до основних місць відпочинку). Поширення систем бронювання туристичних послуг у мережі Інтернет дозволяє самостійно обирати та складати маршрут своєї майбутньої мандрівки.
 Важливою складовою туризму є транспортні послуги з доставки туристів до місць відпочинку. Переважно переміщуються у групових поїздках, організованих туроператорами. Для потреб туристів функціонують спеціальні туристичні пасажирські поїзди на залізницях, нерегулярні туристичні авіарейси в цивільній авіації (чартерні рейси), круїзні морські й річкові пасажирські перевезення, автобусні туристичні тури тощо.
Чинники розвитку туризму в регіоні, країні. 
Туристична інфраструктура. Туризм в Україні.
В Україні є великі рекреаційні ресурси, які мають міжнародне значення. Природний потенціал України складають узбережжя Чорного та Азовського морів, рельєф, водні (понад 70 тис. річок, більш як 3 тис. природних озер і 22 тис. Штучних водоймищ), лісові, рослинні та тваринні ресурси.  Родовища лікувальних грязей, а також мінеральних і радонових вод входять до рекреаційного потенціалу нашої країни, якиймає не тільки внутрішнє, але й міжнародне значення. В Україні створено 11 національних природних парків, 15 державних заповідників, заказники, дендропарки, пам'ятники садово-паркового мистецтва, які належать до природоохоронних територій.

 Особливості природних рекреаційних ресурсів. 
Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.

До вашої уваги відеоролик «Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.» 




Світова́спа́дщина ЮНЕСКО — видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства. Ці цінності перелічені в Списку ЮНЕСКО.

В 1972 році, на XVII сесії в ПарижіЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини (вступила в силу в 1975 році). До початку 1992 року Конвенцію ратифікували 123 країни-члени ООН (в тому числі СРСР в 1988 році). На середину 2014 року Конвенцію вже ратифікували 191 держава-учасниця. Тільки ЛіхтенштейнНауруСомаліПівденний СуданТимор-Лешті та Тувалу не є учасниками Конвенції. У 2017 році Ізраїль та США заявили про вихід з організації.
З об'єктів, розташованих по країнах, Італія є батьківщиною найбільшого числа об'єктів Світової спадщини з 53 об'єктами. За нею іде Китай (52), Іспанія (46), Франція (43), Німеччина (42), Індія (36) та Мексика (34).

Міжнародний туризм
презентація до перегляду  (домашнє завдання в презентації не виконувати!)

Домашнє завдання:
1. Опрацювати параграфи 42-43 Підручник
2. Дайте короткі письмові відповіді (2-3 речення) на питання.
а) Які функції виконує Всесвітня туристична організація?
б) Які країни світу є найбільш популярними серед туристів та отримують найбільші доходи від розвитку туризму. 
в) Назвіть основні туристичні регіони світу. Поясніть, чому Європа утримує провідні позиції в міжнародному туризмі?

3. Запишіть у зошит чинники розвитку туризму. Користуючись текстом підручника, дайте коротку їх характеристику.
Чинники розвитку туризму:
а) Рекреаційні ресурси – 
б) Культурна спадщина – 
в) Туристична інфраструктура – 
4. Тести: (для тих, хто хоче отримати більше 9 балів!!!)
                          Туристичні об'єкти України та світу
1. Туристське судно здійснює круїз Середземним і Чорним морями за маршрутом Гібралтар – Одеса. У якій послідовності туристи оглянуть вказані  визначні міста і пам’ятки, якщо судно здійснює найкоротші переходи між портами?
А. місто Ніццу на французькій Рив’єрі
Б. руїни Помпеї на схилах Везувію        
В. мечеть Айя-Софія в Стамбулі
Г. античний храм Акрополь в Афінах
1                
2                                   
3                                   
4
                                                        
2. Яке із указаних міст-курортів знаходиться в Донецькій області?
А. Миргород
Б. Моршин
В. Свалява
Г. Слов’янськ

3. Як називаються антропогенні та природні об’єкти і явища, що використовуються для відновлення та розвитку фізичних і духовних сил людини?
А. технополіси
Б. рекреаційні ресурси
В. виробнича інфраструктура
Г. мінеральні ресурси

4. Укажіть область, територією якої пролягає туристичний маршрут: музей «Писанка» (м. Коломия) - курортний комплекс «Буковель» - Манявський водоспад - «Скелі Довбуша» - Національний природний парк «Дністровський каньйон)?
А. Волинська
Б. Одеська
В. Івано-Франківська
Г. Черкаська

5. Укажіть область, територією якої пролягає туристичний маршрут «Резиденція Богдана Хмельницького (м. Чигирин) - батьківщина Тараса Шевченка (с. Моринці) - дендропарк «Софіївка» (м. Умань) - Буцький каньйон на річці Гірський Тікич».
А. Полтавська
Б. Миколаївська
В. Черкаська
Г. Вінницька

6. Укажіть область, територією якої пролягає туристичний маршрут «Золочівський замок – Замкова гора, собор Святого Юра – місто-курорт Трускавець – Тустань (місто-фортеця на скелях)».
А. Львівська
Б. Чернігівська
В. Вінницька
Г. Одеська

7. Установіть відповідність між старими фортецями як туристськими об’єктами та адміністративними одиницями, де вони знаходяться.
А. АР Крим       
Б. Хмельницька область      
В. Чернівецька область        
Г. Одеська область     
Д. Волинська область
1. Судацька       
2.Білгород-Дністровська     
3. Хотинська      
4.Кам'янець-Подільська      


8. Установіть відповідність між областями України та розташованими в них туристськими об’єктами.
А. Святогірська лавра
Б. печера «Кришталева»     
В. гора Говерла
Г. Дендропарк «Софіївка»
Д. Луцький замок
1. Волинська      
2. Тернопільська         
3. Івано-Франківська  
4. Черкаська      

        
9. Територією якої області прокладено туристичний маршрут «Коса Арабатська Стрілка - біосферний заповідник «Асканія-Нова» - острів Джарилгач - пустеля «Олешківські піски» -Азово-Сиваський національний природний парк»?
А. Харківської
Б. Луганської
В. Одеської
Г. Херсонської

10. Укажіть область, територією якої пролягає туристичний маршрут «Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця - порт Ізмаїл - рисові чеки на околицях Кілії - єрики «Української Венеції» (м. Вилково) - Центр культури вина «Шабо»:
А. Запорізька
Б. Одеська
В. Миколаївська
Г. Херсонська

11. Територією якої області пролягає туристичний маршрут «Геологічна пам’ятка природи «Базальтові стовпи» – Тунель закоханих» (смт Клевань ) – заповідник «Поле Берестецької битви» – Острозький замок»?
А. Рівненської
Б. Житомирської
В. Тернопільської
Г. Київської

12. Територією якої області пролягає туристичний маршрут «Місто-курорт Хмільник («Радонова скарбниця») - музей-садиба М. Пирогова – найбільше в Україні скіфське городище (м. Немирів) - Млинарський комплекс на річці Південний Буг (с. Сокілець) - палац Потоцьких (м. Тульчин)»?
А. Полтавської
Б. Волинської
В. Чернівецької
Г. Вінницької

13. Прочитайте текст із соціальних мереж: «Стільки вражень: спускався в Перлинову печеру, блукав з компасом біля Невицького замку, сплавився на байдарці по Чорній Тисі, верхи на коні проїхав стежками букового пралісу, сфотографував свій рюкзак біля стели «Географічний центр Європи»,...»У якій області України відпочивав турист?
А. Закарпатській
Б. Одеській
В. Черкаській
Г. Чернігівській

14. Територією якої області України пролягає одноденний екскурсійний автобусний тур вихідного дня «Гранітний шлях»: Київ – Коростишів – Володарськ-Волинський – Коростень – Київ?
А. Житомирської
Б. Чернігівської
В. Полтавської
Г. Черкаської

15. Туристичний маршрут «Диканька - Опішня - Великі Сорочинці - Гоголеве - Миргород - Решетилівка» пролягає територією:
А. Закарпаття
Б. Львівщини
В. Полтавщини
Г. Тернопільщини

16. Дводенний маршрут «Зарваниця - Бучач - Джуранський водоспад – сплав річкою Дністер - печера “Млинки”» пролягає територією:
А. Житомирщини
Б. Херсонщини
В. Тернопільщини
Г. Полтавщини

17. Який чинник стримує розвиток туризму в Україні?
А. рівень розвитку інфраструктури
Б. географічне положення країни
В. несприятливі природні явища
Г. рекреаційно-ресурсний потенціал території

18. Студент технічного університету вирішив ознайомитися з видатними пам’ятками культури виробництва, включеними до списку ЮНЕСКО. Розташуйте ці туристські об’єкти в порядку збільшення відстані до них від Києва:
А. вугільна шахта Цольферайн у Рурському басейні      
Б. соляні шахти у місті Величка на півдні Польщі  
В. іригаційні системи народу афлай в Омані 
Г. комплекс срібних рудників на острові Хонсю
1                
2                
3                
4
                                                                 
19. Туристи-французи, повертаючись автомобілем із Києва, задумали відвідати історико-культурні об’єкти міст Європи, що внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розмістіть ці міста послідовно по маршруту Київ — Париж:
А. Люксембург  
Б. Старе місто Кракова       
В. музейний острів у Берліні
Г. історичний центр Львова
1                                   
2                                   
3                                   
4
                                                                                             
20. Установіть відповідність між туристичним маршрутом та найбільш вірогідними небезпеками й несподіванками на цьому маршруті, про які необхідно попередити туристів:
А. спека, шорсткий трав'яний сухостій, полоз жовтобрюхий, гадюка степова  
Б. грязьові вулкани, смог, густі колючі зарості чагарників (шибляк)
В. гроза, мокрі й слизькі кам'янисті схили, отруйні змії (гадюка звичайна)
Г. каменепади, нагромадження валунів, ерозійні котли, селі під час дощів        
Д. заболочені ділянки, трясовина, комарі, мошкара
1. «Говерляна» (сходження на Говерлу)
2. «Днищем каньйону» (Великий каньйон Криму)
3. «У гості до бабаків» (екологічними стежками «Стрільцівського степу»)
4. «Поліським краєм» (Поліський природний заповідник)

21. Установіть відповідність між пішохідним туристичним маршрутом та найбільш імовірними небезпеками й несподіванками на ньому, про які потрібно попередити туристів:
А. спека, дикі бджоли, павуки-каракурти, степові гадюки  
Б. пилова буря, грязьові вулкани, важкопрохідний шибляк     
В. мокрі кам’янисті стежки, гроза, отруйні змії (гадюка звичайна)
Г. темрява, вогкість, сталактити, сталагміти, кажани     
Д. заболочені ділянки, трясовина, мошкара, комарі
1. гірським схилом до вершини Говерли    
2. екологічними стежками заповідника «Кам’яні могили» (Донецька область)     
3. гіпсовими печерами Поділля    
4. Поліським краєм до місць боїв Української Повстанської Армії   


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дистанційне ІV курс 17.03 (Виробництво сільськогосподарської продукції у світі)

Дистанційне навчання ІІІ курс (ІІІ тиждень) США

Дистанційне навчання IV курс (IV тиждень) (Українська держава)